Hər dövr öz şəxsiyyətini yetişdirir. Lakin O, bütün dövrlərin əvəzedilməz şəxsiyyətidir. Müasir və gələcək Azərbaycanımızın tarixi Ulu Öndər Heydər Əliyevin adl ilə hallanır. Həqiqətən, müasir Azərbaycan Heydər Əliyevin şah əsəridir. Zaman keçdikcə, sarsılmaz təməllər üzərində qurduğu müasir Azərbaycan addım-addım öz hədəflərinə çatır. Və bizlər bu əzəmətli şəxsiyyətin yaxln və uzaq gələcəyə hesablanmış strategiyasının zərgər dəqiqliyilə həyata keçməsinə şahudlik edirik. Bu zaman Ulu Öndərin zəkasının, dahiliyinin əzəmətini görürük və bu əvəzedilməz liderin parlaq dühasını sanki, yenidən kəşf edirik kimi, heyran qalmaqda davam edirik.
Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illik tarixi yubileyi qədirbilən xalqımız tərəfindən layiqincə qeyd edilir. Bu münasibətlə, bütün Türk dünyasını, eləcə də mütərəqqi dünya ictimaiyyətinə öz təşəkkürümü bildirirəm.
“Mən Heydər Əliyevin əsgəriyəm” kəlməsi necə də qürurla səslənir.